Siyah-Beyaz Bir Hüzün Hikayesi..Yağmur Merve Berber Kütüphanesi..

Marmara Üniversitesi’ni kazandığımı öğrenip dünyanın en mutlu insanlarından birisi olmuşken bir de üniversitede okuyan Beşiktaşlılar’ın kurduğu Marmaralı Kartallar kulübünü görünce 90+ da Fener’e galibiyet golü atan Olcay misali kanatlanmıştım adeta.

Okul açılır açılmaz ilk işim Marmaralı Kartallar kulübüne gidip kaydımı yaptırmak olmuştu. O gün anlamıştım ki bu insanlar sadece bir kulüp üyesi değil rahmetli Süleyman Seba’nın “İyi insan olmadan iyi Beşiktaşlı olunmaz” ilkesini şiar edinmiş , “Beşiktaşlılık bir değerler manzumesidir” deki “değer”i size sonuna kadar hissettiren bir güzel insan topluluğuydu.

Bu güzel insanlarla harika zamanlar geçirdim.. Güldüm , hüzünlendim , sevdim , nefret ettim .. Tribünde omuz omuza bağırdım , aynı omuzlarda hıçkıra hıçkıra ağladım . Ölümlerin siyah-beyaz sevdamızı ayıramayacağını bestelerde son ses haykırdığım çok zamansız bir zamanda da 18 Aralık 2007 günü 20 yaşında illet bir hastalık yüzünden çok sevdiğim arkadaşlarımdan ve Beşiktaşım’ dan ayrıldım..

Ben Yağmur Merve Berber..

Bu siyah-beyaz hüzün hikayesinin baş kahramanıyım..

20 Yaşındaysanız ve İstanbul’da üniversiteye başlayacak fanatik bir Beşiktaşlı iseniz tek bir hayaliniz vardır .. Beşiktaş’ın peşinden gece gündüz özgürce koşabilmek.. İşte bu gerçek hayat hikayesi, tek bir hayali olan insanlardan Yağmur Merve Berber tarafından yazıldı , yaşandı ve noktalandı..

Biz , Marmaralı Kartallar kulübü ve derneği mensupları olarak Aralık 2007 ‘den itibaren ikinci bir hayalin daha peşinden koşuyoruz. Yağmur Mervemiz’e söz verdiğimiz gibi onun hatırasını yaşamak ve yaşatmak.

Ve bugün bu hayalin kilometre taşlarından birini daha geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz..

2007 yılında hastalığı nedeniyle kaybettiğimiz üyemiz Yağmur Merve Berber adına , SULTANBEYLİ – Maraşal Fevzi Çakmak Ortaokulu kütüphanesi, Marmaralı Kartallar Derneği tarafından yenilerek minik öğrencilerin bilgiye çok daha kolay ve konforlu ulaşabilmesi amacıyla hizmete açıldı.

Aynı anda 30 öğrencinin faydanalabileceği , barkovizyon , laptop , internet , yazıcı gibi ihtiyaclarını ücretsiz karşılayabileceği alan Atamızın ve onursal başkanımız Süleyman Seba’nın portrelerini de içeriyor.

Yeni kütüphanenin öğrenci arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyor , “Yağmursuz Yaşanmaz” felsefesi ile Yağmur’u ve Beşiktaş’ı gönüllerde var etmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

Marmara Üniversitesi Beşiktaş’ın Kalesi..